Am LimitNa limitu

Vor kurzer Zeit haben wir es endlich geschafft uns den Film mit den Brüdern Alexander und Thomas Hübner anzuschauen.

Es ist zwar ein Weilchen her, als der Film ins Kino gekommen ist, aber es hat bei uns zu der Zeit nicht geklappt. Umso begeisterter waren wir, als wir entdeckt haben, dass es im Kino 99 in Altensteig läuft.

Im Film geht es um das Extremklettern. Die beiden Brüder zählen zu den besten Kletterern der Welt. Die Geschichte dreht sich um das Training der beiden Brüder, die im amerikanischen Nationalpark Yosemite in Kalifornien einen neuen Weltrekord im Speed-Climbing aufstellen wollen. Es geht um eine 1000 Meter hohe Steilwand im „El-Capitan“.

Wir waren von dem Film begeistert! Wir selber hingen ein paar mal an der Wand, deswegen konnten wir uns in die Situation der beiden Brüder sehr gut einfühlen.
Eine verrückte Idee den Weltrekord zu brechen!

Die Brüder haben es nicht geschafft. Also kein Happy-End, oder doch? Sie haben auf jeden Fall überlebt. Ein sehr schöner Film...


Před pár dny jsme konečně shlédli film s bratry Alexandrem a Thomasem Hübner. Nemyslím,že je ten film v Čechách známý. Není divu, nejedná se o žádný Holywood;-)

Je to už sice nějaký čas, kdy tento film přišel do Německých kin, ale my jsme to dříve nezvládli. O to více nás potěšilo, že tento film poběží v kině 99 v Altensteigu (což je nedaleko od nás...).

Ve filmu jde pouze o extrémní horolezectví. Oba bratři patří k těm nejlepším horolezcům na světě. Příběh filmu popisuje především trénink obou bratrů, kteří chtějí v americkém národním parku Yosemite v Kalifornii vytvořit nový světový rekord v 'Speed-Climbing'. Jedná se o jednu 1000 metrů vysokou skalní stěnu v „El-Capitan“.

My jsme byli tímto filmem nadšeni! Sami jsme už párkrát horolezectví vyzkoušeli, takže jsme se dokázali snadno vžít do té situace obou bratrů.
Bláznívý nápad s tím světovým rekordem!

Ti bratři ten nový světový rekord nevytvořili. Takže žádný Happy-End, nebo přece? Oba ten pokus přežili. Opravdu pěkný film...

2 Kommentare:

  1. Horolezectví může byt krásné pokud to není
    ve sněhu a v ledu.
    Jsem ráda,že se Vám film líbil.
    Pozdravuj mamka.

    AntwortenLöschen